FAQ

Prostředky věnovat přímo můžete, ale pak je musí příjemce zdanit 15% sazbou.

Jsme neziskovou organizací, která vede účetnictví. Díky tomu je zcela jasně prokazatelné, na jaké účely byly prostředky využity. Účetnictví slouží jako garance státu, že prostředky šly opravdu na sportovní účely. Stát může naše účetnictví kdykoliv zkontrolovat.

Vždy se jedná o konkrétní kalendářní rok. Veškeré účty/faktury například za rok 2018 je nutné poslat nejpozději do ledna 2019. Pak už se dělá účetní uzávěrka a začíná nový rok.

Ne, nemusíte. Ideální by bylo použít finance v tom kalendářním roce, ve kterém Vám byly poskytnuty, ale není to podmínkou.

Doklady k proplacení musí být vyšší než 1.000,- Kč. Horní výše není nijak omezena.

Ano, musí.

Na všech dokladech ať už z pokladny obchodu nebo na fakturách NAD 10.000,- Kč s DPH, musí být uvedeny fakturační údaje sportovního klubu a sice:

Maximus z.s., Spojovací 210, 252 45 Dolní Břežany, IČO: 01462598. Doporučujeme si tyto údaje uložit do mobilu, abyste je měli vždy u sebe.

Na dokladech DO 9.999,- Kč s DPH údaje firmy být nemusí; může na nich být uvedeno Vaše jméno, ale ne soukromá adresa. Na to je nutné dávat si pozor při používání různých slevových karet nebo při nákupech na e-shopech. I to má ale řešení. Fakturační údaje Maximusu zadejte do odběratele a Vaší adresu, kam má zboží přijít, jako adresu pro doručení.

Jakmile nám doklady za Vaše sportovní nákupy zašlete poštou a my je zpracujeme, což se vždy děje v průběhu jednoho kalendářního týdne.

Nemusíte. Pokud máte k proplacení fakturu například za soustředění nebo nákup vybavení, stačí nám fakturu zaslat a my jí z transparentního účtu uhradíme za Vás. Zároveň jí odepíšeme z Vašeho fundraisingového konta. Faktury lze zasílat ELEKTRONICKY. Nutné je při zaslání faktury uvést i Vaše členské číslo, abychom věděli, koho se faktura týká.

Nemusí. Chápeme, že se zajímavé sportovní akce konají i mimo ČR.